Chalupa Michaela

Rekreačná chalupa Michaela je postavená ako zrubová stavba drevodomu. Nachádza sa v malebnom horskom prostredí Oravy, v tichšej časti dedinky Párnica. Celá oblasť sa nachádza v objatí pohorí Malej a Veľkej Fatry, Oravskej Vrchoviny preťatá riekou Zázrivka.

Dostupnosť k chalupe je ako autobusom tak aj vlakom a autom. Zastávky sú vzdialené zhruba 500m od MICHAELY. Vaše auto môžte zaparkovať priamo pri chalupe, kde je vyhradené parkovacie miesto.

Obchod pre nákup potravín je v dedinke Párnica a je vzdialený od chalupy cca 500 metrov. V Párnici je taktiež pohostinstvo ktoré určite využijete pre osvieženie a občerstvenie po celodennej prechádzke po okolitých horách a atrakciách pri návrate na chalupu Michaela. Celodenné stravovanie je možné zabezpečiť v neďalekom penzióne.

V lete Vám prostredie a okolie Michaely ponúka mnoho túr: Vrátna dolina (20km), Malá Fatra (5km), Roháče (40km) ale aj cyklotrasu ako je Zázrivá (10km). Necelých 20 kilometrov od Párnice leží Oravský Podzámok s jedinečnou kultúrno – historickou pamiatkou – Oravským hradom z 13. storočia.Možnosť kúpania okrem prírodných jazier je bazén v hoteli Terchová 18km, kryté kúpalisko vTerchovej 18km, vodný svet v Terchovej (plavecko-rekreačný bazén, detský bazén, masážno-relaxačný bazén, fínska sauna, parná sauna, mokrý bar, fitnes miestnosť), krytý bazén aquapark Dolný Kubín 9km , aquapark Bešeňová 35km, aquapark Tatralandia 30km. Tenisové kurty Lučivná – 2km, možnosť jazdy na koňoch 10 km . Najbližšie lyžiarske stredisko Malá Lučivná – 3km, lyžiarske stredisko Vrátna dolina 20km, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa 15km, bežecké trate v okolí.

Relax nájdete aj pri rybačke alebo kúpaní v prírodných jazerách, ktoré Vám pomôžu nečarpať nové sily. V okoli chalupy MICHAELA nájdete pstruhové a lipňové vody na ktorých si môžte zarybárčiť, alebo sa v blízkych jazerách s Vašimi deťmi zabaviť a okúpať.

Ako adrealínový šport môžete vyskúšať splavovanie rieky Orava z Párnice do Kraľovian, čo je 10km trasy krásnou dolinou.

V zime Vám oblasť a okolie chalupy ponúka zjazdovky a lyžiarske vleky:* Malá Lučivná (2km), Vrátna, Havrania (15km), Kubínska Hoľa (10km) Racibor pri Or. Podzámku (15 km ) .

Ďalšie informácie

Ubytovacia kapacita je dostatočne veľká pre celú rodinu. V MICHAELE je 7 miest (4/3) a možnosť ďalších piatich prísteliek.

V obývacej izbe sa nachádza televízia i rádio. Kuchynka je kompletne zariadená, taktiež aj WC a sprcha.V chalupe sa nachádza posedenie pri vnútornom krbe .

V exteriéry je prístrešok pre posedenie pri ohnisku v letnom období, ktorý ponúka rozmanitý a bohatý výhľad na okolitú scenériu. V zimných mesiacoch je možné vykurovanie interiéru elektrické, ale aj pevným palivom.

Chata MICHAELA je miestom, kde si prídu na svoje milovníci krásnej prírody, turistiky, zimných aktivít, ale aj tí, ktorí hľadajú len pokoj a odpočinok v lone prírody. V ponuke je možnosť vidieť práce domacého remeselníka napr. výroba nástenných kyvadlových hodín alebo výroba drevených hračiek.Strávite tu nezabudnuteľné chvíle a zaručene toto miesto navštívite aj po ďalší krát.

Párnica

Obec leží v údolí rieky Orava, na ceste z Kraľovian, v nadmorskej výške 458 metrov nad morom, na ploche 5041 ha.

Obec má bohaté možnosti rekreácie a výletov do prírody. Leží v objatí hôr Malej a Veľkej Fatry a Oravskej vrchoviny, preťatá riečkou Zázrivka. V blízkom okolí sa nachádza lokalita Lučivná, v ktorej sú vybudované atraktívne turistické zariadenia.

Autobusové spojenie Smer Párnica – Kraľovany; Párnica – Zázrivá, Terchová, Žilina; Párnica – Zaškov; Párnica – Dolný Kubín, Trstená, Námestovo (Poľsko). . Vlakové spoje Párnica – Kraľovany, Žilina, Poprad; Párnica – Trstená.

parajumpers pas cher parajumpers pas cher tn pas cher nike tn pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher hogan outlet hogan outlet hogan outlet hogan outlet hogan outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet online moncler outlet online moncler outlet online woolrich outlet woolrich outlet moncler outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose saldi golden goose saldi