Hodiny

Nástenné kyvadlové, alebo podlahové kyvadlové hodiny.

Výrobou hodín som začal asi tak pred piatimi rokmi. Bola to proste náhoda. Kamarát mi doniesol poškodené nástenné kyvadlové hodiny, ktorých skrinku bolo treba opraviť. Bola to svojím spôsobom pre mňa výzva. Nakoľko hodiny boli viac krát niečím natreté , nevedel som ani z akého dreva sú vyrobené. Navštívil som jednak knižnicu a potom niektorých majstrov hodinárov za účelom získať nejaké informácie. Nakoľko opraveným hodinám sa kamarát potešil, nakoplo ma to na ďaľšiu prácu.

 Teraz vyrábam nástenné hodiny z rôznych materiálov. Skrinku robím z jedlového dreva kôli ozvučeniu, rezbárske a sústružnícke práce z lipového, alebo javorového dreva. Druh a povrchová úprava dreva je samozrejme podľa predstavy a požiadavky zákazníka.

 Hodinové strojčeky neopravujem, dodávam nové, podľa toho o ktorý má zákazník záujem. Sú to kvalitné hodinové strojčeky Nemeckej výroby, na ktorých sa dajú naprogramovať rôzne druhy činností. Sú buď elektrické, alebo mechanické. Cena strojčeka sa pohybuje od 50 do 800 eur. Lacnejšie strojčeky podľa vlastnej skúsenosti moc neodporúčam.

parajumpers pas cher parajumpers pas cher tn pas cher nike tn pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher hogan outlet hogan outlet hogan outlet hogan outlet hogan outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet online moncler outlet online moncler outlet online woolrich outlet woolrich outlet moncler outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose saldi golden goose saldi